Na Zamku Piastowskim zainaugurowano 26. sezon motocyklowy
1 maja
2023
Wydarzenie rozpoczęło się od powitania motocyklistów oraz licznie zebranych mieszkańców i gości przez Krystynę Niklewicz - dyrektora raciborskiego zamku oraz Andrzeja Złoczowskiego - organizatora zlotu. Następnie Andrzej Chroboczek - członek zarządu Powiatu Raciborskiego dokonał uroczystego otwarcia imprezy. Na zamkowym dziedzińcu była możliwość oddania krwi w ramach akcji „Nie bądź żyła oddaj krew”. Podobnie jak w poprzednich latach można było także wesprzeć Hospicjum św. Józefa w Raciborzu. Imprezę zwieńczył koncert zespołu „MANSON BAND”.