• BIP
  • Tłumacz języka migowego
Projekty i inwestycje unijne
kup bilet
Zamek Piastowski
Zamek Piastowski w Raciborzu
Strona główna/Działalność/Aktualności/Frant czy bohater…

Frant czy bohater…

9 maj 2014
„Burzliwe życie śląskiego księcia – Felix von Lichnowsky (1814-1848)” – referat pod tym tytułem, 20 maja o godz. 17.00, wygłosi na zamku Leonard Fulneczek.Książę Felix von Lichnowsky, pan na Krzyżanowicach, przyjaciel Liszta, to niezwykle barwna postać XIX-wiecznej Europy. Polityk, wojskowy, podróżnik, awanturnik, rozpustnik i utracjusz zginął tragicznie podczas rozruchów we Frankfurcie. Biografię arystokraty przybliży Leonard Fulneczek, pasjonat lokalnej historii i wydawca.Prelekcja odbędzie się w ramach projektu „Historia lokalna na przykładzie wybranych powiatów, miast i gmin”, który realizują wspólnie Powiat Raciborski oraz Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach. Celem projektu jest wzmocnienie i aktywne kształtowanie tożsamości regionalnej, wspieranie pozytywnych stosunków i dialogu pomiędzy większością polską i mniejszością niemiecką oraz ukazanie wzajemnego przenikania się wielu kultur w życiu naszej miejscowości. W ten nurt wpisuje się również Powiat Raciborski poprzez organizację cyklu sześciu wykładów poświęconych ważnym i ciekawym wydarzeniom z historii ziemi raciborskiej. Zwieńczeniem inicjatywy będzie publikacja zawierająca zarówno tegoroczne, jak i ubiegłoroczne wykłady.3 czerwca o godz. 17.00 wykład pt. „Królewskie Gimnazjum Ewangelickie w Raciborzu – z górnośląskiej prowincji wielu wyznań i narodów do panteonu światowej nauki” wygłosi Grzegorz Wawoczny.

„Burzliwe życie śląskiego księcia – Felix von Lichnowsky (1814-1848)” – referat pod tym tytułem, 20 maja o godz. 17.00, wygłosi na zamku Leonard Fulneczek.

Książę Felix von Lichnowsky, pan na Krzyżanowicach, przyjaciel Liszta, to niezwykle barwna postać XIX-wiecznej Europy. Polityk, wojskowy, podróżnik, awanturnik, rozpustnik i utracjusz zginął tragicznie podczas rozruchów we Frankfurcie. Biografię arystokraty przybliży Leonard Fulneczek, pasjonat lokalnej historii i wydawca.

Prelekcja odbędzie się w ramach projektu „Historia lokalna na przykładzie wybranych powiatów, miast i gmin”, który realizują wspólnie Powiat Raciborski oraz Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach. Celem projektu jest wzmocnienie i aktywne kształtowanie tożsamości regionalnej, wspieranie pozytywnych stosunków i dialogu pomiędzy większością polską i mniejszością niemiecką oraz ukazanie wzajemnego przenikania się wielu kultur w życiu naszej miejscowości. W ten nurt wpisuje się również Powiat Raciborski poprzez organizację cyklu sześciu wykładów poświęconych ważnym i ciekawym wydarzeniom z historii ziemi raciborskiej. Zwieńczeniem inicjatywy będzie publikacja zawierająca zarówno tegoroczne, jak i ubiegłoroczne wykłady.

3 czerwca o godz. 17.00 wykład pt. „Królewskie Gimnazjum Ewangelickie w Raciborzu – z górnośląskiej prowincji wielu wyznań i narodów do panteonu światowej nauki” wygłosi Grzegorz Wawoczny.

Frant czy bohater - 9.5.2014 r.

1 zdjęcie
do góry