• BIP
  • Tłumacz języka migowego
Projekty i inwestycje unijne
kup bilet
Zamek Piastowski
Zamek Piastowski w Raciborzu
Strona główna/Działalność/Aktualności/„Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a (..)

„Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata” - wernisaż wystawy na Zamku Piastowskim

12 marzec 2019
„Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata” - to kampania społeczna, która ruszyła w listopadzie 2017 roku. We wtorkowe przedpołudnie 12 marca 2019 r. w uroczystym wernisażu wystawy w domu książęcym na Zamku Piastowskim w Raciborzu wzięli udział komendanci służb mundurowych działających na terenie Raciborza oraz Ewa Lewandowska, etatowy członek zarządu powiatu. Otwarcia wystawy dokonała Mariola Jakacka - dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Chcieliśmy pokazać, że za każdym mundurem stoi człowiek, a za przekazami medialnymi o wypadkach na służbie często kryją się rodzinne tragedie. Częścią kampanii jest wystawa „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata”, którą można oglądać w domu książęcym dawnej siedziby Piastów w Raciborzu. Już dziś zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu do zwiedzania tej niezwykłej wystawy.

Wystawa to inicjatywa Fundacji Dorastaj z Nami, która swoją opieką otacza dzieci, których rodzice zginęli lub zostali poszkodowani na służbie - to dzieci strażaków, policjantów, żołnierzy, ratowników górskich. Celem kampanii jest pokazanie, że za każdym mundurem stoi człowiek, który po pracy chciałby wrócić do domu, do swoich bliskich. Niestety - czasem nie wraca.

Wystawę na zamku będzie można oglądać codziennie do końca marca. Na zwiedzanie zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 16.00 a w weekendy od 10.00 do 18.00. Zwiedzanie z przewodnikiem. Zainteresowane grupy prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny +48 32 700 60 52 lub e-mailowy: WYŚLIJ WIADOMOŚĆ.

Fundacja Dorastaj z Nami pomaga dzieciom bohaterów poległych lub poszkodowanych na służbie. Buduje szacunek dla służb publicznych. Niesie pomoc psychologiczną dzieciom, które znalazły się w kryzysie. Zapewnia wykształcenie, finansując szkoły, studia, korepetycje i zajęcia pozalekcyjne. Pomaga młodym ludziom wejść na rynek pracy. Gwarantuje wsparcie doradcy edukacyjnego. Jest z podopiecznymi w ich codziennych zmaganiach, dając im czas, radę i serce. Wspiera dzieci i młodzież dopóki się uczą – nawet do 25 roku życia.

do góry