• BIP
  • Tłumacz języka migowego
Projekty i inwestycje unijne
kup bilet
Zamek Piastowski
Zamek Piastowski w Raciborzu
Strona główna/Działalność/Aktualności/Szkolnictwo ziemi raciborskiej w okresie powojennej (..)

Szkolnictwo ziemi raciborskiej w okresie powojennej stabilizacji

18 czerwiec 2013
Wykładu pod takim tytułem można było wysłuchać we wtorek, 18 czerwca 2013 r. w sali konferencyjnej na Zamku Piastowskim w Raciborzu. W sentymentalną podróż do raciborskich szkół słuchaczy zabrała dr Janina Konopnicka - pracownik Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu oraz działacz ZHP. Było to ostatnie spotkanie przed wakacjami organizowane w ramach projektu „Historia lokalna na przykładzie wybranych powiatów, miast i gmin”, które wspólnie organizują Starostwo Powiatowe w Raciborzu oraz Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach. W spotkaniu wzięło udział około 80 osób. Celem projektu, finansowanego ze środków zwrotnych Fundacji Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych pochodzących z wcześniejszych dotacji Rządu Niemieckiego, jest m.in. zapoznanie szerokiego kręgu mieszkańców z przeszłością ich najbliższego otoczenia, ukazanie wzajemnego przenikania się wielu kultur w życiu miejscowości oraz aktywne kształtowanie tożsamości regionalnej.

Wykładu pod takim tytułem można było wysłuchać we wtorek, 18 czerwca 2013 r. w sali konferencyjnej na Zamku Piastowskim w Raciborzu. W sentymentalną podróż do raciborskich szkół słuchaczy zabrała dr Janina Konopnicka - pracownik Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu oraz działacz ZHP. Było to ostatnie spotkanie przed wakacjami organizowane w ramach projektu „Historia lokalna na przykładzie wybranych powiatów, miast i gmin”, które wspólnie organizują Starostwo Powiatowe w Raciborzu oraz Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach. W spotkaniu wzięło udział około 80 osób.

Celem projektu, finansowanego ze środków zwrotnych Fundacji Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych pochodzących z wcześniejszych dotacji Rządu Niemieckiego, jest m.in. zapoznanie szerokiego kręgu mieszkańców z przeszłością ich najbliższego otoczenia, ukazanie wzajemnego przenikania się wielu kultur w życiu miejscowości oraz aktywne kształtowanie tożsamości regionalnej.

Szkolnictwo ziemi raciborskiej w okresie powojennej stabilizacji - 18.6.2013 r.

18 zdjęć
do góry