• BIP
  • Tłumacz języka migowego
Projekty i inwestycje unijne
kup bilet
Zamek Piastowski
Zamek Piastowski w Raciborzu
Strona główna/Działalność/Aktualności/

15 lat minęło - jubileusz partnerstwa z Märkischer Kreis

18 czerwca 2016

W jubileuszu współpracy uczestniczyły delegacje partnerskich samorządów powiatu raciborskiego:
- powiat Märkischer Kreis ze starostą Thomasem Gemke,
- powiat Elbe-Elster (Niemcy) ze starostą Christianem Heinrichem-Jaschinskim,
- miasto Rendsburg (Niemcy) z burmistrzem Pierrem Gilgenastem,
- miasto Komsomolsk (Ukraina) z prezydentem Dmytro Bykovem.

W części artystycznej uroczystości wystąpił polsko-niemiecki duet wokalny – Magdalena Wojak i Christian Hoeper. W jubileuszu udział wzięli także przedstawiciele Towarzystwa Wędrowników SGV z Märkischer Kreis, którzy już od kilku dni odkrywają turystyczne uroki naszego kraju.

Powiat Märkischer, kraj związkowy Nadrenia Północna-Westfalia, to pierwszy oficjalny partner powiatu raciborskiego. Umowę o współpracy samorządów podpisali Marek Bugdol oraz Aloys Steppuhn.

do góry