• BIP
  • Tłumacz języka migowego
Projekty i inwestycje unijne
kup bilet
Zamek Piastowski
Zamek Piastowski w Raciborzu
Strona główna/Działalność/Aktualności/

Andrzejki z zespołem „60 PLUS” na zamku za nami

30 listopada 2017

Zespół powstał w lutym 2013 roku z inicjatywy byłych klezmerów, którzy zapragnęli po wielu latach powrócić do grania żywej muzyki. Aktualnie działalność prowadzona jest pod szyldem Raciborskiego Centrum Kultury, gdzie do tej pory zespół zagrał wiele koncertów. Repertuar zespołu to utwory polskie, wykonywane tylko w języku polskim, powstałe jeszcze w latach 30. do końca lat 70. XX wieku, takie jak - „Chryzantemy złociste”, „Cicha woda”, „Gdy mi ciebie zabraknie”, „Jesienne róże”, „Karuzela”, „Mały książę”, „Pierwszy siwy włos”, „Nie płacz kiedy odjadę”, „Pod Papugami” czy „Zimny drań”.

Aktualny skład zespołu „60 PLUS” tworzą: Barbara Tarnowiecka – prowadzenie i wokal, Wanda Korotusz – skrzypce, Jan Dubiel – instrumenty klawiszowe, Janusz Latka – akordeon, Antoni Tarnowiecki – gitara basowa oraz Witold Kolowca – perkusja, wokal.

do góry