Dzieci i młodzież z WDK w Gorzycach gościli na raciborskim Zamku
16 sierpnia
2011
W dniu dzisiejszym oprócz pobytu na raciborskim Zamku Piastowskim grupa dzieci i młodzieży zwiedziła również Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu-Oborze. W ciągu dwóch miesięcy wakacyjnej przerwy Gorzyczanie byli m.in. w Wiśle, Licheniu, Chorzowie. Odwiedzili także zabytkową kuźnię rodziny Socha w podraciborskich Bieńkowicach, o tradycjach sięgających 1702 roku z największą w Polsce eksponowaną kolekcją maszyn i narzędzi kowalskich zbieranych przez rodzinę Sochów.
Oprócz gorzyckiej grupy, odwiedzili nas również turyści z Warszawy, Kuźni Raciborskiej, Rybnika, Monachium oraz z Raciborza.
W galerii zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszych odwiedzin.