Elżbieta Dzikowska gościła na Zamku Piastowskim
24 października
2015
Oprócz wizyty na raciborskim zamku, Elżbieta Dzikowska była również w Chałupkach - na moście cesarza Franciszka Józefa, na Meandrach i w zamku, gdzie zaserwowano świetny placek po czesku i morawskie wino z beczki. Potem były Krzyżanowice z pałacem Lichnowskich i Tworków z kościołem świętych Piotra i Pawła, zamkiem oraz młynem rodziny Pawlik, a na koniec zwiedzania gminy Krzyżanowice kuźnia Sochów w Bieńkowicach. W gminie Kuźnia Raciborska zwiedziła pocysterskie opactwo i kolejkę wąskotorową w Rudach. W Raciborzu zwiedziła również kościół farny i św. Jakuba, wzgórze Lipki w Brzeziu oraz basztę a do tego było jeszcze oglądanie Bramy Morawskiej w Pogrzebieniu.