IV Zamkowy Jarmark kwiatów, żywności ekologicznej i rękodzieła za nami
Handel na zamkowym dziedzińcu trwał od rana do wieczora, a poza straganami nie zabrakło też stoisk gastronomicznych. W godzinach od 13.00 do 15.00 na scenie plenerowej było dużo tańców, ludowej muzyki i spora dawka humoru w wykonaniu Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej Źródło. Natomiast od 15.00 do 19.00 publiczność bawił zespół „Hetmańscy Sarmaci”. Zespół to zawodowi śpiewacy i muzycy z Polskiej Orkiestry Włościańskiej z Zamościa z repertuarem wspaniałych pieśni sarmackich i piosenek ludowych oraz biesiadnych. Powstał w 2005 r. na bazie solistów z Polskiej Orkiestry Włościańskiej. W skład zespołu wchodzą: Joanna Blicharz – Sopran, Ewa Pysiewicz – Alt, Dariusz Sobczak - Bass – Baryton, Marian Hoduń – Tenor oraz Leonard Marczuk – Bassoprofondo. Podczas koncertu „Hetmańscy Sarmaci” ubrani byli w stylizowane kontusze staropolskie. Podczas czterogodzinnego koncertu usłyszeliśmy pieśni staropolskie i utwory biesiadne w nowoczesnych aranżacjach, m. in. „ Kurdesz”, „ Stare Wino”, czy „ Hej Sokoły”.
Biesiada na zamkowym dziedzińcu prowadzona była przez charyzmatycznego konferansjera z nutką humoru i dowcipu. Została podzielona na kilka części, więc każdy znalazł coś odpowiedniego dla siebie. Biesiada Huculska zawierała pieśni i piosenki z pogranicza kresów wschodnich i Podola tj. „Tokaj”, „Czeremszyna”, „Horyłka” oraz piosenki ułańskie. Zespół był ubrany w oryginalne stroje huculskie. Program Latino - „Lolo Latino” zespół wykonywał piosenki portugalskie, hiszpańskie, standardy amerykańskie takie jak: „Hiszpańskie oczy”, „Swey”, „Guantanamera”. Program włoski - „DON CORLEONE SHOW”, usłyszeliśmy piosenki włoskie z repertuaru Adriano Celentano, Drupiego, AlBano&Rominy Power, Ricchi e’Poweri. W programie tym artyści wystąpili w strojach z okresu prohibicji amerykańskiej.
Ponadto można było zwiedzać Zamek Piastowski oraz kaplicę zamkową indywidualnie, dzięki pomocy oraz wsparciu zamkowych wolontariuszy. Były również żywe rzeźby - książę Mieszko IV Laskonogi oraz księżniczka Ludmiła.