• BIP
  • Tłumacz języka migowego
Projekty i inwestycje unijne
kup bilet
Zamek Piastowski
Zamek Piastowski w Raciborzu
Strona główna/Działalność/Aktualności/

Kobylskie Wesele czyli jak to downiej bywało – zamek zaprasza na nową wystawę

14 października 2015

Inicjatorem i koordynatorem projektu „Kobylskie Wesele” był Mirosław Małek, prezes Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Wsi Kobyla. Działanie to realizowane było przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Wsi Kobyla w ramach Programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w Rybniku.  Projekt podkreśla rolę tradycji i historii małej ojczyzny jako źródła tożsamości społeczności lokalnej. Inicjuje również i podtrzymuje twórczość artystyczną. Ponadto celem było wzmacnianie więzi międzypokoleniowej oraz integracja mieszkańców wsi Kobyla.

Nieocenionej pomocy materialnej w urzeczywistnieniu powyższej koncepcji udzielili Panowie: Janusz Szlapański, Marek Niewrzoł, Jan Rumpel i Mirosław Wieczorek. Organizatorem i uczestnikiem wszystkich spotkań zespołu redakcyjnego była p. Katarzyna Knura.

Na otwarcie wystawy zapraszamy w piątek 6 listopada do domu książęcego. Początek o godz. 17.00, wstęp wolny.

Kobylskie Wesele czyli jak to downiej bywało – zamek zaprasza na nową wystawę - 14.10.2015 r.

do góry