• BIP
  • Tłumacz języka migowego
Projekty i inwestycje unijne
kup bilet
Zamek Piastowski
Zamek Piastowski w Raciborzu
Strona główna/Działalność/Aktualności/Szkolenie z pozyskiwania dotacji

Szkolenie z pozyskiwania dotacji

16 czerwiec 2015
Jak przygotować projekt, by miał szanse na pokonanie licznej konkurencji i uzyskanie dotacji? Opowiemy o tym na szkoleniu, które odbędzie się 22 czerwca 2015 r. na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Początek o 15:00.

Szkolenie przeznaczone jest dla przedstawicieli podmiotów ekonomii społecznej (stowarzyszeń, fundacji, spółdzielni socjalnych) działających na terenie Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Żory, powiat wodzisławski, rybnicki, raciborski).

Zakres tematyczny szkolenia:

1. Konstruowanie problemu w projekcie. Powiązanie problemu z celami projektu. Metoda drzewka problemów, celów;
2. Tworzenie działań i harmonogramu projektu. Elementy kluczowe w opisie;
3. Rezultaty, monitoring i ewaluacja w projekcie. Sposoby opisu zasobów i doświadczenia organizacji w projekcie;
4. Podstawowe zasady budżetowania projektów. Przykładowe koszty w budżecie;
5. Analiza najczęstszych błędów w budżecie. Załączniki do oferty konkursowej. Rozliczenie jako element realizacji projektu;
6. Ocena projektów. Sposoby oceniania projektów w różnych konkursach. Kierunki zmian w sposobie oceniani. Dobre praktyki w zakresie oceniania;
7. Jakie czekają nas potencjalnie zmiany w zakresie wzoru oferty w ramach otwartych konkursów ofert.

Aby wziąć udział w szkoleniu należy wysłać formularz zgłoszeniowy na adres: katarzyna.rzasa@cris.org.pl lub faksem na nr 32 739 55 12 wew. 106. Zgłoszenia przyjmowane będą do 19 czerwca 2015 r.

Karta zgłoszenia dostępna TUTAJ

Szkolenie jest realizowane w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

22 czerwca 2015 r., godz.: 15:00-20:00, miejsce: Zamek Piastowski w Raciborzu (ul. Zamkowa 2 – sala narad I piętro)

do góry