Uczestnicy 47. Rajdu Szlakiem Husarii dotarli na Zamek
28 września
2012
Rajd rozpoczął się o godz. 9.00 na pl. Długosza i obejmował dwie trasy:
1) piesza: Racibórz - zwiedzanie miasta i przejście kładką nad Odrą do Zamku
2) rowerowa: Racibórz-Obora-Babice-Łężczok (tu rośnie słynny dąb Sobieskiego)-Markowice-Racibórz Zamek.
Organizatorami rajdu było: PTTK w Raciborzu oraz Koło - Klub Przewodników, Pilotów i Turystów Kwalifikowanych.