• BIP
  • Tłumacz języka migowego
Projekty i inwestycje unijne
kup bilet
Zamek Piastowski
Zamek Piastowski w Raciborzu
Strona główna/Działalność/Aktualności/VII Raciborskie Dni Nauki i Techniki rozpoczęte

VII Raciborskie Dni Nauki i Techniki rozpoczęte

21 październik 2014
We wtorek 21 października 2014 r. w sali konferencyjnej na Zamku Piastowskim w Raciborzu ruszyły VII Raciborskie Dni Nauki i Techniki. Poza zamkiem, miejscem popularno-naukowych prezentacji są też Wodociągi i placówki szkolne. Pierwszego dnia przez zamkowe wnętrza przewinęło się około 450 osób. Zapraszamy do galerii zdjęć.   W pierwszym dniu prelekcje wygłosili: „Sejsmiczność indukowana historycznym powodem założenia Obserwatorium Geofizycznego w Raciborzu” - mgr Jan Kalabiński Stowarzyszenie SKALA, „Sejsmiczność antropogeniczna, czyli o tym jak ludzie  wywołują trzęsienia ziemi” - dr Grzegorz Lizurek IGF PAN w Warszawie oraz „Komu potrzebny jest tlen w rzekach i skąd się w nich bierze?” - dr Robert Bialik IGF PAN w Warszawie. Poza wykładami dostępne na zamku są wystawy przygotowane przez Instytut Geofizyki PAN w Warszawie. Ponadto dostępne jest stoisko wystawowe pt. „Dlaczego trzęsienia ziemi burzą budynki” (mgr Wojciech Białoń) oraz prezentacja projektu IS-EPOS Cyfrowa przestrzeń badawcza sejsmiczności indukowanej (mgr Anna Łukanowska, mgr Anna Zdunek, projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego). Komitet Organizacyjny VII Raciborskich Dni Nauki i Techniki: Stowarzyszenie SKALA – główny organizator, Prezydent Miasta Racibórz, Instytut Geofizyki PAN w Warszawie przy współpracy: Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu, Zespołu Szkół Mechanicznych im. Arki Bożka w Raciborzu, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Raciborzu oraz Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Raciborzu.

We wtorek 21 października 2014 r. w sali konferencyjnej na Zamku Piastowskim w Raciborzu ruszyły VII Raciborskie Dni Nauki i Techniki. Poza zamkiem, miejscem popularno-naukowych prezentacji są też Wodociągi i placówki szkolne. Pierwszego dnia przez zamkowe wnętrza przewinęło się około 450 osób. Zapraszamy do galerii zdjęć.   

W pierwszym dniu prelekcje wygłosili: „Sejsmiczność indukowana historycznym powodem założenia Obserwatorium Geofizycznego w Raciborzu” - mgr Jan Kalabiński Stowarzyszenie SKALA, „Sejsmiczność antropogeniczna, czyli o tym jak ludzie  wywołują trzęsienia ziemi” - dr Grzegorz Lizurek IGF PAN w Warszawie oraz „Komu potrzebny jest tlen w rzekach i skąd się w nich bierze?” - dr Robert Bialik IGF PAN w Warszawie. Poza wykładami dostępne na zamku są wystawy przygotowane przez Instytut Geofizyki PAN w Warszawie. Ponadto dostępne jest stoisko wystawowe pt. „Dlaczego trzęsienia ziemi burzą budynki” (mgr Wojciech Białoń) oraz prezentacja projektu IS-EPOS Cyfrowa przestrzeń badawcza sejsmiczności indukowanej (mgr Anna Łukanowska, mgr Anna Zdunek, projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego).

Komitet Organizacyjny VII Raciborskich Dni Nauki i Techniki: Stowarzyszenie SKALA – główny organizator, Prezydent Miasta Racibórz, Instytut Geofizyki PAN w Warszawie przy współpracy: Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu, Zespołu Szkół Mechanicznych im. Arki Bożka w Raciborzu, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Raciborzu oraz Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Raciborzu.

do góry