Wiceminister na Zamku
21 kwietnia
2012
Wiceminister Adam Zdziebło, który znalazł czas na zwiedzanie zamku, z uznaniem wyraził się o wykonanych pracach. W rozmowie ze starostą Adamem Hajdukiem mówił o możliwych źródłach pozyskania wsparcia finansowego na kolejne prace renowacyjne. Wskazał m.in. na tzw. mechanizm norweski, sugerując, by już teraz Powiat Raciborski rozpoczął przygotowania do złożenia wniosku. Wiceminister zadeklarował pomoc w staraniach o dotacje.
Organizatorem konferencji było Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. W ponad czterogodzinnych obradach wzięli udział przedstawiciele samorządów różnych szczebli z całej Polski.