• BIP
  • Tłumacz języka migowego
Projekty i inwestycje unijne
kup bilet
Zamek Piastowski
Zamek Piastowski w Raciborzu
Strona główna/Działalność/Aktualności/

Wizyta Paula Stronka na raciborskim Zamku

6 maja 2011

Paul Stronk to były mieszkaniec Ostroga, obecnej dzielnicy Raciborza. Wskutek zawieruchy wojennej wyjechał na stałe do Niemiec. Tam się osiedlił i mieszka do dziś. Ma 84 lata. Do Raciborza przyjechał z okazji przypadającego 7 maja 2011 roku uroczystego odsłonięcia pomnika poświęconego wszystkim ofiarom wojen i przemocy, które będzie miało miejsce na nowym cmentarzu przy ulicy Rudzkiej w Raciborzu-Ostrogu.

Działalność Fundacji, której przewodniczy Paul Stronk jest w Raciborzu znana. Co roku przekazuje ona zabawki i słodycze przedszkolom znajdującym się w Raciborzu-Ostrogu. Gościa po Zamku oprowadzała Grażyna Wójcik – Dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej.

Paul Stronk 6 maj 2011

7 zdjęć
do góry