Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego 2025/2026
Zamek Piastowski w Raciborzu był dziś (26 czerwca 2026 roku) gospodarzem wojewódzkiego zakończenia roku szkolnego 2025/2026 - uroczystości podsumowującej pracę śląskiej oświaty oraz okazji do uhonorowania osób szczególnie zasłużonych dla edukacji.
,_26-06-2026_r.jpg?1782507674841)
W wydarzeniu uczestniczyli między innymi: Wiceminister Edukacji i Nauki Henryk Kiepura, Śląska Kurator Oświaty Aleksandra Dyla, przedstawiciele władz państwowych, samorządowych i oświatowych, dyrektorzy szkół i placówek, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie.
W wystąpieniach podkreślano rolę nauczycieli i wychowawców w kształceniu i wychowaniu młodego pokolenia. Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda zaznaczył, że edukacja jest najlepszą inwestycją w przyszłość, a sukcesy uczniów są efektem współpracy całego środowiska oświatowego.
Ważnym momentem uroczystości było wręczenie Medali Komisji Edukacji Narodowej. Wśród odznaczonych znaleźli się między innymi: Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda oraz Kierownik Referatu Edukacji Starostwa Powiatowego w Raciborzu Ewa Bohr-Cyfka.
fot. Grzegorz Nowak/Zamek Piastowski