• BIP
  • Tłumacz języka migowego
Projekty i inwestycje unijne
kup bilet
Zamek Piastowski
Zamek Piastowski w Raciborzu
Strona główna/Działalność/Aktualności/„Zaczarowany świat operetki i musicalu” na Zamku (..)

„Zaczarowany świat operetki i musicalu” na Zamku Piastowskim za nami

14 kwiecień 2024

W niedzielne popołudnie 14 kwietnia 2024 r. Starosta Raciborski - Grzegorz Swoboda oraz Dyrektor Zamku Piastowskiego w Raciborzu - Krystyna Niklewicz zaprosili do sali konferencyjnej Zamku Piastowskiego w Raciborzu na koncert „Zaczarowany świat operetki i musicalu”. Było to To kolejne wydarzenie, które wpisuje się w tegoroczny cykl imprez związanych z zakończeniem renowacji domu książęcego oraz adaptacji słodowni na nowoczesne multimedialne muzeum średniowiecznej historii Górnego Śląska.

Wydarzenie rozpoczęło się od powitania uczestników przez Elżbietę Kulę - wicedyrektor Zamku Piastowskiego w Raciborzu. Następnie głos zabrała wicestarosta - Ewa Lewandowska, która w imieniu własnym oraz Starosty Raciborskiego - Grzegorza Swobody i całego Zarządu Powiatu Raciborskiego podziękowała za przybycie oraz życzyła pozytywnych wrażeń.

Zamkowe wnętrza znów wypełniły się znanymi ariami w wykonaniu solistów scen poznańskich. Karolina Garlińska, Anna Michalak, Bartosz Kuczyk i Klaudiusz Kapłon - artyści scen poznańskich zaśpiewali na scenie domu książęcego. W odnowionej sali konferencyjnej, która już wielokrotnie była miejscem wspaniałych muzycznych wydarzeń, licznie zebrana publiczność usłyszała najpiękniejsze arie i duety operetkowe i musicalowe, między innymi takie jak: „Czardasz Maricy”, „Czardasz”, „Graj skrzypku graj”, „Usta milczą”, „Jakże mam ci wytłumaczyć”, „Wielka sława”, „Przetańczyć całą noc”, „Duet balkonowy” i wiele innych.

„Zaczarowany świat operetki i musicalu” na Zamku Piastowskim za nami

37 zdjęć
do góry