Zlot motocykli XX wieku na dziedzińcu Zamku Piastowskiego
21 czerwca
2026
Zlot rozpoczęła uroczysta Msza Święta w zamkowej kaplicy świętego Tomasza Becketa.
,_21-06-2026_r.jpg?1782119179988)
Po części sakralnej przyszedł czas na rozmowy o motoryzacji, wspomnienia i spotkania przy zabytkowych maszynach - klimat wydarzenia przyciągnął miłośników klasycznej motoryzacji z regionu i nie tylko.
Organizatorem zlotu była działająca na zamku restauracja Rycerska , przy wsparciu Powiatu Raciborskiego.
W wydarzeniu udział wziął starosta Grzegorz Swoboda.
Zamek Piastowski ponownie stał się miejscem łączącym historię, tradycję i pasję.
fot. Grzegorz Nowak/Zamek Piastowski