• BIP
  • Tłumacz języka migowego
Projekty i inwestycje unijne
kup bilet
Zamek Piastowski
Zamek Piastowski w Raciborzu
Strona główna/Działalność/Aktualności/Ofka Piastówna – wspomnienie księżniczki z (..)

Ofka Piastówna – wspomnienie księżniczki z raciborskiego zamku

10 kwiecień 2014
9 kwietnia 2014 r. w sali konferencyjnej na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbyła się wieczornica poświęcona Ofce Piastównie słynnej raciborskiej dominikance. Raciborski zamek wpisuje się w starania diecezji opolskiej o wyniesienie na ołtarze w Kościele katolickim świątobliwej Ofki, córki księcia Przemysła, która 9 kwietnia 1313 r. wstąpiła do raciborskiego klasztoru sióstr dominikanek. Wydarzenie objął patronatem ks. bp Andrzej Czaja, ordynariusz opolski.Podczas spotkania z wykładem na temat życia świątobliwej Eufemii wystąpił ks. Grzegorz Kublin, postulator jej procesu beatyfikacyjnego, były wikariusz w kościele pw. św. Mikołaja w Raciborzu. O Raciborzu z czasów życia Ofki opowiadał Grzegorz Wawoczny. Mowa była o lokacji miasta, XIII-wiecznych klasztorach, gospodarce, kulturze oraz silnych związkach z Krakowem. Spotkanie zakończył montaż słowno-muzyczny w wykonaniu młodzieży Zespołu Szkół Ekonomicznych. Świątobliwa Eufemia, przypomnijmy, jest już oficjalnie patronką działającego w murach tej placówki Technikum nr 1. W spotkaniu wzięło udział około 50 osób. W galerii zapraszamy do oglądania zdjęć.

9 kwietnia 2014 r. w sali konferencyjnej na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbyła się wieczornica poświęcona Ofce Piastównie słynnej raciborskiej dominikance. Raciborski zamek wpisuje się w starania diecezji opolskiej o wyniesienie na ołtarze w Kościele katolickim świątobliwej Ofki, córki księcia Przemysła, która 9 kwietnia 1313 r. wstąpiła do raciborskiego klasztoru sióstr dominikanek. Wydarzenie objął patronatem ks. bp Andrzej Czaja, ordynariusz opolski.

Podczas spotkania z wykładem na temat życia świątobliwej Eufemii wystąpił ks. Grzegorz Kublin, postulator jej procesu beatyfikacyjnego, były wikariusz w kościele pw. św. Mikołaja w Raciborzu. O Raciborzu z czasów życia Ofki opowiadał Grzegorz Wawoczny. Mowa była o lokacji miasta, XIII-wiecznych klasztorach, gospodarce, kulturze oraz silnych związkach z Krakowem. Spotkanie zakończył montaż słowno-muzyczny w wykonaniu młodzieży Zespołu Szkół Ekonomicznych. Świątobliwa Eufemia, przypomnijmy, jest już oficjalnie patronką działającego w murach tej placówki Technikum nr 1. W spotkaniu wzięło udział około 50 osób. W galerii zapraszamy do oglądania zdjęć.

Ofka Piastówna – wspomnienie księżniczki z raciborskiego zamku - 9.4.2014 r.

22 zdjęć
do góry